nadzwyczajnie.pl
609 345 380 (pon - pt 9:00 - 16:00) biuro@nadzwyczajnie.pl
Szukaj
do kasy suma: 0,00 zł

Do darmowej wysyłki brakuje:

Darmowa Dostawa

Wersje językowe
  • pl
Co na Dzień Nauczyciela? Pomysł na prezent na Dzień Nauczyciela
Co na dzień nauczyciela? Pomysł na prezent na dzień nauczyciela

Kiedy jest Dzień Nauczyciela?

Dzień Edukacji Narodowej, czyli inaczej Dzień Nauczyciela został ustanowiony w 1982 roku, jednak nie każdy wie, że geneza tego święta sięga wielu lat wstecz, ponieważ jest to pamiątka powstania Komisji Edukacji Narodowej, której inicjatorem był sam Król Stanisław II August Poniatowski w 1773 roku. Na pamiątkę tych wydarzeń dzień nauczyciela obchodzimy w Polsce 14 października. Światowy Dzień Nauczyciela odbywa się 5 października.  

Czy Dzień Nauczyciela jest wolny?

Dzień Nauczyciela jest świętem wyjątkowym, ponieważ jest to dzień uwielbiany nie tylko przez pracowników oświaty, ale także uczniów. Dzień Edukacji Narodowej (jeśli tylko wypada w dzień powszedni) jest bowiem czasem wolnym od zajęć dydaktycznych, co oznacza zasłużony odpoczynek dla wszystkich dzieci i dorosłych związanych z oświatą. Warto o tym pamiętać podczas planowania podarunków i życzeń dla ukochanych nauczycieli – obdarowujemy się przed lub po dniu nauczyciela!

Co kupić na Dzień Nauczyciela? Kubek dla nauczyciela

Przechodzimy zatem do meritum naszego artykułu oraz sprawy najbardziej nurtującej wszystkich uczniów. Co kupić na Dzień Nauczyciela? Znowu kwiaty, czy może składać się klasowo na jakiś większy upominek w postaci biżuterii? Naszym zdaniem (chociaż absolutnie nie mamy nic do kwiatów) najlepiej kupować upominki o jak najbardziej praktycznym zastosowaniu. Biżuteria, chociaż nie da się zaprzeczyć jej użyteczności w codziennym życiu każdej damy, jest rzeczą na tyle osobistą, że trudno jest zawsze trafić w gust i łatwo zupełnie minąć się z estetyką danej osoby. Naszym zdaniem najlepszym pomysłem na prezent na Dzień Nauczyciela jest ładny kubek z adekwatnym napisem lub z życzeniami. Nauczyciele uwielbiają popijać w pracy kawę lub herbatę, a kubków zawsze jest za mało. Odpowiednio oznaczony i spersonalizowany kubek ma mniejsze szanse na tajemnicze zaginięcie w pokoju nauczycielskim…

Co można zrobić na Dzień Nauczyciela?

Dzień Edukacji Narodowej jest dniem wolnym od pracy zarówno dla nauczycieli, jak i dla uczniów. Jest to dla belfrów idealny moment na to, by skorzystać z upominków sprezentowanych przez podopiecznych do których mogą należeć:

  • personalizowany kubek z napisem na Dzień Nauczyciela 
  • voucher na dzień w SPA, lub inną usługę 
  • kosz prezentowy wypełniony małymi upominkami np.: herbaty, filiżanka, ulubione słodycze

Więcej o porcelanowych upominkach przeczytasz tutaj:

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium